Srečanje slovenskih zamejskih gledališč

Ker naše društvo že dolga leta sodeluje z najrazličnejšimi društvi oziroma gledališči zunaj Slovenije, smo se odločili, da v sezoni 2008/2009 v naš program vpeljemo novost. In sicer, smo v sodelovanju z Zvezo kulturnih društev Celje ter s pomočjo naših pokroviteljev in najzvestejših članov uspeli realizirati Prvo srečanje slovenskih zamejskih gledališč, ki smo ga poimenovali Alpe – Donava – Jadran.  Veselimo se, da bo srečanje postalo stalnica našega odra, saj predstavlja poseben izziv za naše kulturno umetniško društvo, hkrati pa upamo, da bo srečanje pripomoglo k podiranju mejnikov med Slovenijo in njenimi sosedami ter hkrati tudi k razvoju slovenske kulture.

Doslej smo v sklopu tega festivala na našem odru gostili različne gledališke skupine ter posameznike iz slovenskega Porabja na Madžarskem, Štandreža pri Gorici v Italiji, Reke na Hrvaškem in Celovca.

Najdi nas na Facebooku

E-novice